Website Preloader
Website Preloader

Wycinanie korzeni z kanalizacji

Monitoring i lokalizowanie korzeni drzew przedostających się do kanalizacji.

Weryfikacja i ocena stanu kanalizacji

W przypadku częstych awarii sieci kanalizacyjnych zalecany jest jej monitoring, który może potwierdzić obecność wrastających w rury roślin. Tego typu ciała obce mogą się pojawić zarówno w instalacjach zewnętrznych, jak i wewnętrznych, i stanowią poważne utrudnienie w prawidłowym działaniu sieci hydraulicznej. Usuwanie i wyrywanie nieprawidłowo rosnących roślin powinna przeprowadzić profesjonalne ekipa.

Nasza firma proponuje wycinanie korzeni z kanalizacji przy pomocy metody hydrodynamicznej. Działamy na terenie Łodzi i w promieniu 150 km od miasta. Przed wykonaniem jakichkolwiek działań zmierzających do wycięcia, wyrwania czy jakiegokolwiek innego sposobu usunięcia korzeni proponujemy monitoring sieci przy pomocy specjalistycznych kamer. Dokładna inspekcja pozwala bowiem na określenie wielkości uszkodzenia (pęknięcia) miejsca i szybkie usunięcie awarii.

Hydrodynamiczna metoda pracy

Polega ona na wykorzystaniu wysokiego ciśnienia wody, które napędza głowice obrotową wyposażona w łańcuchy.
Właściwie dobrana głowica i długość łańcucha pozwala pozbyć się korzeni nie uszkadzając przy tym rury.
Wprowadzona w rury obrotowa głowica z łańcuchami wycina korzenie, które wypłukiwane są z kanału przez strumień wody. Jest to szybki i bezpieczny sposób na udrażnianie kanalizacji.

wycinanie korzeni z kanalizacji