Website Preloader
Website Preloader

Co to jest ciśnieniowe czyszczenie kanalizacji?

Usuniecie zatoru kanalizacyjnego metodą (hydrodynamiczną) ciśnieniową.

Metodę (hydrodynamiczną) ciśnieniową stosuje się przede wszystkim do kanalizacji sanitarnej i deszczowej, czyszczenia wpustów ulicznych przykanalików, pionów kanalizacyjnych.
Polega ona na wypłukiwaniu wodą pod dużym ciśnieniem nieczystości znajdujących się w kanalizacji. Czyszczenie wykonujemy przy użyciu wysokociśnieniowych samochodów WUKO które pompują wodę do specjalnie zaprojektowanej głowicy. Dzięki silnym strumieniom wody skierowanym do tyłu zanieczyszczenia są rozbijane i wypłukiwane za dyszą. W zależności od typu osadów,rodzaju kanalizacji lub miejsca zatoru wykorzystuje się różne dysze czyszczące. Metoda doskonale nadaje się do czyszczenia każdej kanalizacji sanitarnej i deszczowej.

  1. Głowice Płastuga jest to płaska dysza w kształcie klina, pracująca po dnie kanału. Kształt dyszy pozwala na swobodne jej przesuwanie się, a energia dyszek wylotowych skierowana jest na dno kanału. Stosowana do usuwania ciężkich piaszczystych i kamiennych osadów.
  2. Głowica QUATRO mała charakteryzują się bardzo dużą siłą uderzeniową do przodu, dzięki czemu szybko usuwają zatory w przewodach kanalizacyjnych. Kształt dyszy oraz jej ostre krawędzie ułatwiają łatwe wejście głowicy w zator i jego szybkie rozbicie. Trzy zmienne dyszki do przodu ustawione pod takim kontem by zdejmować osady (Możliwość stosowania w rurach 50 mm).
  3. Głowica QUATRO duża charakteryzują się bardzo dużą siłą uderzeniową do przodu, dzięki czemu szybko usuwają zatory w przewodach kanalizacyjnych. Kształt dyszy oraz jej ostre krawędzie ułatwiają łatwe wejście głowicy w zator i jego szybkie rozbicie. Przeznaczone co cięcia przeszkód i rozmrażania lodu.
  4. Głowice ciągnąco-płuczące Bomba Dysza posiada bardzo dobre właściwości ciągnące i bardzo szybkie usuwanie zanieczyszczeń. Posiada bardzo dużą siłę przebicia.
  5. Głowice ciągnąco rozbijające Bomba z pilotem Regulowane dyszki napędowe pozwalają na optymalny dobór warunków pracy głowicy a wymienna dysza do przodu stwarza dogodne warunki do rozbijania zatorów.
  6. Granat głowice typu ciężkiego o zmiennych kątach wypływu wody wykonane ze stali stopowych, utwardzane cieplnie, dzięki swej konstrukcji posiadają znakomitą siłę ciągu, zwłaszcza przy dłuższych odcinkach czyszczonego kanału. Wyposażone w wymienialne dyszki strumieniowe zapewniają optymalne warunki czyszczenia przewodu kanalizacyjnego również z piasku, a dysza do przodu zapobiega uderzeniom głowicy w przypadku występowania kolan na instalacji.