690 628 400 [email protected]

Jak odpowiednio dobrać metodę czyszczenia w zależności od miejsca i rodzaju osadu

W dzisiejszych czasach prawie dla wszystkich osób posiadanie stałego dostępu do wody (oraz systemu odprowadzania jej) w domu czy w pracy nie jest żadnym luksusem, a oczywistością. To duże udogodnienie, do którego jesteśmy jednak już tak przyzwyczajeni, że trudno byłoby nam obyć się bez niego. Dlatego warto dbać o dobry stan rur, aby uniknąć ryzyka awarii i przerwie w dostaw wody poprzez profilaktyczne usuwanie z nich osadów. Co, jeśli jednak zdarzy się, że rury się zapchają? Warto wtedy zwrócić się do specjalistów, którzy usuną zanieczyszczenia za pomocą profesjonalnych narzędzi. Istnieją dwie najbardziej znane metody czyszczenia rur, które dobiera się do miejsca oraz rodzaju osadu – poznasz je w dzisiejszym artykule.

Metoda ciśnieniowego czyszczenia rur

Kiedy i gdzie stosowana?

Ciśnieniowe czyszczenie rur najczęściej stosuje się w szambach i studzienkach, natomiast można ją wykorzystać do rur o różnych średnicach – większych i mniejszych. Ze względu na dużą siłę działania sprawdzi się bowiem na dużych powierzchniach i do walki z grubą warstwą osadów.

Na czym polega?

Do ciśnieniowego czyszczenia rur wykorzystuje się specjalny pojazd ciśnieniowy WUKO. Wyposażony jest w węże oraz specjalne dysze przeznaczone do wtłaczania wody pod ciśnieniem do rur. Dzięki niej osad rozbijany jest na mniejsze cząstki i usuwany, trafiając do pojazdu z powrotem z wodą. Woda działając z wielką siłą stawia czoła piaskowi, tłuszczowi, kamieniom i gałęziom. Jest to metoda nie tylko szybka i skuteczna, ale i przyjazna środowisku – woda z osadem nie trafia na zewnątrz i nie są stosowane żadne chemikalia.

Metoda mechanicznego czyszczenia rur

Kiedy i gdzie stosowana?

Mechaniczne usuwanie osadów i zatorów najczęściej stosowane jest w warunkach domowych – wewnątrz pomieszczeń, to znaczy w toaletach, umywalkach czy w pionach kanalizacyjnych. Z jej użyciem można usuwać również stałe przedmioty, które dostały się do rur. Dobrze działa nawet na bardzo długich odcinkach.

Na czym polega?

W mechanicznej metodzie niezbędne jest urządzenie elektryczne zakończone spiralą. Jej specjalna konstrukcja, duża elastyczność i mechanizm pozwalający na obracanie się dużą prędkością sprawiają, że z łatwością przebija się prze zatory.

W ofercie naszego pogotowia kanalizacyjnego w Łodzi znajduje się oczyszczanie różnymi metodami pracy, również mechaniczną oraz ciśnieniową. Skorzystaj z naszej pomocy, a dobierzemy odpowiednią metodę do Twojego problemu z kanalizacją i sprawnie go rozwiążemy!